fbpx
 

Bezpečná síťFirmyOchrana datÚřadyPřípadová studie: Komunikace se zákazníky skrze nechráněnou Wi-Fi síť

27. 5. 20190
https://netsejf.cz/wp-content/uploads/2019/05/zapojeni-netsejf.jpg

O častých útocích na zařízení v nezabezpečené síti jsme již psali. Jejich cílem je většinou odcizení osobních údajů, které lze následně zpeněžit, odcizení údajů od internetového bankovnictví nebo jiná forma útoku.

V praxi jsme však řešili případ proniknutí do sítě, kde cílem nebylo odcizení údajů, ale konkurenční boj. Rádi bychom vám popsali případovou studii, při které jsme museli řešit toto netradiční narušení firemní sítě.

Komunikace se zákazníky

Jedná se o truhlářství, které v rámci podniku používalo soukromou zaheslovanou Wi-Fi síť. Dalo by se očekávat, že pokud je síť zaheslovaná, data a zařízení jsou uvnitř sítě v bezpečí. Zaheslování je však pouze malou ochranou, kterou lze velmi snadno a rychle prolomit. Od prolomení hesla Wi-Fi sítě není složité získat přístup do všech zařízení, která jsou k síti připojena.

Konkurenční truhlářství využilo nechráněné sítě a po prolomení hesla začalo komunikovat se zákazníky napadeného klienta. A to se snahou pomluvit svého konkurenta a přetáhnout zákazníky.

Řešení situace naší společností COM PLUS CZ a.s.

Stejně tak, jako prolomení hesla Wi-Fi sítě, není složité zjistit, jaká zařízení jsou k síti připojena. Velmi rychle se nám podařilo zjistit, kdo a z jakého zařízení se do sítě truhlářství připojil.

Nejen, že se nám podařilo zjistit, kdo se zákazníky komunikoval, navíc jsme zabezpečili síť, aby nedošlo k opakovanému prolomení.

Je samozřejmostí, že nabourání sítě je protiprávním jednáním a v případě zjištění má právní dohru. Může však nastat situace, kdy nabourání do sítě nelze jednoduše nebo vůbec zjistit. Pak můžeme pouze zmírnit následky. Našim doporučením je síť maximálně zabezpečit, aby nedocházelo k opakovanému napadení.

Jak předejít podobné situaci?

Nejjednodušším a 100% řešením pro ochranu sítě je použití českého zařízení NetSejf. NetSejf umožní připojení pouze autorizovaným zařízením, a proto nemusíte řešit zvýšenou ochranu zabezpečení Wi-Fi sítě. Navíc funguje na vrstvě L2 a proto ho nelze žádným způsobem vyřadit z provozu.

Přečtěte si více o ochraně sítě a zabezpečení pomocí NetSejfu.

Okomentovat

Váš e-mail nebude zveřejněn. Povinná pole jsou označena *

Logo NetSejf bílé
Logo NetSejf bílé
Jak na ochranu sítě

Chcete mít aktuální novinky o ochraně sítě? Odebírejte naše články.

NetSejf

NetSejf spolehlivě zabezpečí vaši firemní i domácí síť. Navíc budete mít přehled o všech zařízeních, které jsou do sítě připojeny a kdykoliv jim přístup zakázat.

Jak na ochranu sítě?

Chcete mít aktuální novinky o ochraně sítě? Odebírejte naše články.

NetSejf

NetSejf spolehlivě zabezpečí vaši firemní i domácí síť. Navíc budete mít přehled o všech zařízeních, které jsou do sítě připojeny a kdykoliv jim přístup zakázat.

NetSejf 2019

Zavolejte nám