Jak funguje
NetSejf

Přečtěte si, jaké dotazy zajímají naše zákazníky nejčastěji.
Jak přesně NetSejf chrání moji síť?

NetSejf funguje na síťové vrstvě L2, kde má přehled o všech zařízeních připojených do počítačové sítě. Jakmile se objeví cizí, neautorizované zařízení, NetSejf ho automaticky zaznamená a okamžitě odešle emailem notifikaci nebo ho přímo zablokuje, dokud nedojde k jeho řádné identifikaci a povolení. Uživatel nebo správce sítě má tak nad sítí naprostou kontrolu, a to i v případě, že dojde vyzrazení hesla k wifi síti.

Jaká zařízení mohu do sítě připojit?

Ochrana NetSejf funguje pro jakýkoliv typ zařízení připojený do Vaší sítě. Ať se jedná o počítače, tiskárny či další zařízení nebo zařízení, která využívají bezdrátovou síť jako jsou mobilní telefony nebo tablety.

Jak připojit NetSejf do sítě?

Ve verzi pro úřední a firemní síť budete nejčastěji NetSejf připojovat na hlavní switch. Ten se obvykle nachází v serverovně a přístup k němu by měli mít pouze oprávnění pracovníci IT.

V případě verze pro domácnost připojíte NetSejf pomocí síťového kabelu k vašemu domácímu routeru.

Kolik zvládne NetSejf ochránit najednou sítí?

V základní stolní verzí pro úřad, firmu nebo domácnost zvládne NetSejf chránit vždy jednu počítačovou síť. Rádi vám však navrhneme komplexní řešení na míru, které dokáže chránit více sítí zároveň, a to dokonce napříč vašimi pobočkami.

Jak se přihlásím k NetSejfu?

Do aplikace NetSejf se dostanete vždy zadáním adresy http://aplikace.netsejf.cz. Sériové číslo a heslo, které jsou potřeba při prvním přihlášení, jsou uvedeno na zařízení NetSejf. Podrobný postup naleznete v manuálu.

Vypršel mi aktivační klíč, jak mám postupovat?

Pro obnovení licence se stačí spojit s naším Helpdeskem +420 225 103 222.

https://netsejf.cz/wp-content/uploads/2017/10/portfolio-post-06-1280x1280.jpg
https://netsejf.cz/wp-content/uploads/2017/10/portfolio-post-05-1280x1280.jpg

Jak vylepšit
ochranu sítě

Pokud chcete mít veškerá svá data v bezpečí, je nutné se chovat v internetové síti obezřetně.
Kde se dozvím, kdo využívá moji síť?

Stačí se připojit do aplikace NetSejf na http://aplikace.netsejf.cz, kde najdete seznam všech zařízení díky monitoringu sítě.

Je ochrana s NetSejfem stoprocentní?

Díky fungování na data linkové vrstvě L2 nelze NetSejf žádným způsobem softwarově vyřadit z provozu, na rozdíl třeba od antivirového programu nebo firewallu. To značně zvyšuje stupeň ochrany počítačové sítě.

Stoprocentního není ovšem nikdy nic a pokud dojde k odpojení NetSejfu od sítě nebo od přívodu napájení, o jeho ochranu přijdete. Proto je důležité mít NetSejf umístěn v bezpečí pod zámkem a mimo dosah jakýchkoliv osob vyjma pracovníků IT. Doporučujeme NetSejf umístit spolu s dalšími IT prvky do serverovny.

Nepotřebuji již tedy klasický antivirus a firewall?

Potřebujete. NetSejf chrání vaši síť před útoky zevnitř, kdy potenciální útoční nebo neautorizované zařízení nepozorovaně pronikne do Vaší sítě. Antivirový program, firewall a aktualizovaný operační včetně softwarového vybavení počítače jsou stále základními prvky obrany před útoky zvenčí všeho druhu.

5 jednoduchých kroků
k bezpečné síti

Chcete také bezpečnou síť? Díky NetSejf budou v bezpečí veškerá vaše data i zařízení uvnitř sítě.
 • Krok 1
 • Krok 2
 • Krok 3
 • Krok 4
 • Krok 5

Připojte k síti NetSejf

NetSejf umožní sledovat aktivitu zařízení ve Vaší firemní či domácí síti. Nezapomeňte, že pokud jste chráněni v práci, data Vám mohou z firemního zařízení uniknout v síti domácí.

Zaheslujte síť

Aby byla Vaše zařízení v síti chráněna, nezapomeňte chránit heslem svou síť. A to nejen heslem k připojení do Wi-Fi sítě, ale nastavte i silné heslo pro router.

Pozor na svá data

Vždy si ověřte, kam zadáváte svá data a to i v případě, že Vám přijde e-mail od banky, který se tváří jako oficiální. Může jít o formu pishingu.

Antivirus a Firewall

Celé řadě útoků můžete uniknout správnou kombinací antivirového software a správným nastavením firewall, který kontroluje příchozí a odchozí síťový provoz.

Zálohujte

Nechcete-li přijít o svá data, naučte se pravidelně vše zálohovat. A to ve formě například externího disku, ale zduplikujte své zálohy i na ověřených cloudových serverech.

Máte dotaz?

Máte dotaz k produktu NetSejf? Ozvěte se nám s jakýmkoliv dotazem či s nabídkou na míru.
Adresa
Nad Krocínkou 48
Praha 9, 190 00
24/7 helpdesk
+420 225 103 222
E-mail
netsejf@complus.cz
Logo NetSejf bílé
Logo NetSejf bílé
Jak na ochranu sítě

Chcete mít aktuální novinky o ochraně sítě? Odebírejte naše články.

  NetSejf

  NetSejf zabezpečí spolehlivě zabezpečí vaši firemní i domácí síť. Navíc budete mít přehled o všech zařízeních, které jsou do sítě připojeny a kdykoliv jim přístup zakázat.

  Jak na ochranu sítě?

  Chcete mít aktuální novinky o ochraně sítě? Odebírejte naše články.

   NetSejf

   NetSejf zabezpečí spolehlivě zabezpečí vaši firemní i domácí síť. Navíc budete mít přehled o všech zařízeních, které jsou do sítě připojeny a kdykoliv jim přístup zakázat.

   NetSejf 2019